Wpisy

 • niedziela, 08 stycznia 2012
  • Romadoria

   Romadoria - darmowa gra strategiczna na przeglądarkęKażdy kto lubi historię z pewnością rozmyślał kiedyś jak to jest być władcą wielkiego imperium, czy jak wyglądało życie w starożytnym Rzymie. Teraz jest okazja się o tym przekonać, a jedyne co wystarczy zrobić to zarejestrować się w strategicznej grze Romadoria i wcielić się w rolę dowódcy. Postaw Forum Romanum w centrum swojego miasta a następnie stawiaj kolejne, gdy odblokujesz je zdobywając doświadczenie.

   Koniecznie zbieraj Denary, bo to dzięki nim będziesz mógł szkolić swoją armię, która będzie dzielnie bronić twego miasta przed napastnikami, a także pozwoli na podboje i udział w epickich bitwach.

   Grafika w Romadorii co prawda nie powala, ale jak na strategię tragedii nie ma. Można się przyczepić natomiast do małego okienka gry, które jest po prostu niewygodne. Pomimo wielu opcji, Romadoria nie powoduje, że spadniemy z krzesła. Jak na strategię nie jest źle, ale w porównaniu choćby do War2 glory, nie ma zachwytu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 stycznia 2012 23:08
 • piątek, 11 listopada 2011
  • Terra militaris

   Terra militaris to strategiczna gra MMORTS na przeglądarkęOstatnio natknąłem się na nową strategiczną grę przeglądarkową od firmy gpotato.eu i zrobiła na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Chodzi o Terra Militaris, w której wzmosimy swoje miasto, jesteśmy jego przywódcą, a z czasem oczywiście podbijamy nowe tereny.

   Rozpoczynają zabawę wybieramy jedną z czterech dostępnych cywilizacji. Każda z nich ma swoje zalety i wady, oraz specjalności. Różnice polegają na tym, że wydobywają 20% więcej danego surowca, mają inne jednostki bojowe itp. Wybieramy także swojego bohatera, którego dzięki zdobytemu doświadczeniu będziemy mogli awansować na wyższe poziomy, uzbroić w lepsze bronie i dać mu lepsze wyposażenie.

   W Terra militaris warto podkreślić także świetną grafikę. Oprócz fajnej oprawy popracowano tutaj nad takimi dodatkami jak oddalanie i przybliżanie kamery, co przydaje się szczególnie przy przeglądaniu świata.

   Moim zdaniem jest to gra strategiczna, która zasługuje na duże wyróżnienie. Zresztą chyba nie ja jeden, bo w jednym z konkursów zdobyła ona nagrodę na najlepszą browserówkę 2010 roku.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   piątek, 11 listopada 2011 19:04
 • niedziela, 30 października 2011
  • Koyotl

   koyotl darmowa gra na przeglądarkęFirma Upjers postanowiła nas tym razem zaskoczyć nową grą, która będzie zupełnie inna i wykorzystuje nowe rozwiązania. Chodzi o Koyotl, czyli grę na przeglądarkę, która łączy w sobie to, że nie musimy jej pobierać, z super grafiką 3D. Obecnie chyba jedynym tytułem, który może jej dorównać pod względem wizualnym jest Drakensang online.

   Koyotl to gra łącząca w sobie elementy MMO i akcji. Przemierzamy tutaj krainę, w której czeka na nas wiele niebezpieczeństw. Początkowo będziemy mieli pomocnika, który pozwoli zapoznać się z grą, oraz będzie zlecał nam różne zadania do wykonania. Czeka nas wiele walk z przeciwnikami, a za każdą z nich otrzymamy punkty, dzięki którym możemy ulepszać bohatera.

   Do mnie najbardziej przemówiła w koyotl grafika oraz muzyka. Od dzisiejszych gier wymagam, aby oprócz grywalności cieszyły moje zmysły. Tutaj znajduję to wszystko i polecam tą grę każdemu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 października 2011 00:16
 • niedziela, 25 września 2011
  • Immortal King

   Immortal King jest stosunkowo nową grą na przeglądarkę - jej twórcy, czyli studio 337.com oddali udostępnili ją publice w połowie sierpnia bieżącego roku. Motyw przewodni to mitologia grecka i przede wszystkim liczne bóstwa między którymi wybuchła wojna o panowanie. Wybieramy jedną ze stron i służąc jednemu z bogów walczymy z kolejnymi wrogami. Gra jest bardzo rozbudowana, dostępnych mamy aż 137 bohaterów i 72 różne jednostki. Oczywiście każda z jednostek ma pewną specjalizację, a stworzenie silnej armii polega na odpowiednim ich zgrupowaniu i dowodzeniu.

   Od samego początku do Immortal King wprowadza nas tutorial, dzięki któremu można dosyć łatwo przyswoić zasady rozgrywki. Dobrze jest rozpocząć od postawienia kilku budynków, rozejrzenia się do czego służą poszczególne przedmioty, a także poznawania sztuki walki. Immortal King to mnogość misji, a wszystko w formie turowej gry strategicznej, która przypadła wielu osobom do gustu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   niedziela, 25 września 2011 17:39
 • czwartek, 22 września 2011
  • Age of crusaders

   darmowa gra strategiczna, w której musisz zapanować nad chaosem i walczyć z innymi graczamiZapewne wielu z was marzyło kiedyś o tym, aby mieć władzę, może nawet rządzić swoim miastem, czy osadą. Teraz może się to spełnić dzięki Age of crusaders, czyli bardzo ciekawej grze od Pixelate Ventures, czyli twórców między innymi bardzo popularnego niegdyś portalu epuls.pl. W Age of crusaders mamy okazję wcielić się w rolę dowódcy miasteczka w XIII wiecznym świecie. W tej strategicznej grze online nie zabraknie tutaj elementów strategii, ale również planowania bitew i epickich walk. Do tego wszystko jest utrzymane w naprawdę ciekawej grafice i moim zdaniem jest to jedna z fajniejszych gier jakie możemy zobaczyć w tym roku. Z age of crusaders mogą konkurować naprawdę nieliczni - może Immortal king od 337.com, i kilka innych. Zapanuj więc nad chaosem i weź władanie we własne ręce. Pomóż swojemu ludowi i walcz z tysiącami innych graczy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   czwartek, 22 września 2011 19:05
 • wtorek, 06 września 2011
  • Alarm112

   alarm112 to gra przeglądarkowa w stylu symulacji - zadbaj o swoje miasto i obroń je przed złoczyńcami oraz katastrofamiJeżeli chciałeś kiedyś zostać superbohaterem i ratować świat to teraz możesz poczuć przynajmniej małą namiastkę jakby to było. Alarm112 to typowa symulacja, w której zostajesz dyspozytorem w centrum dowodzenia w sytuacjach kryzysowych. Musisz zadbać o to, aby wysyłać straż pożarną, gdy zapali się kosz na śmieci, lub jakiś budynek, albo policję, gdy kogoś napadnięto.

   Jeżeli grałeś kiedyś choćby w emergency, lub sim city to powinna ci się wydać znajoma i na pewno ją polubisz. Alarm112 jest grą na przeglądarkę z fajną grafiką, w której musisz zapanować w pewnych momentach nad naprawdę dużym chaosem. Nie obędzie się bez rozbudowy posterunków policji i siedziby innych służb ratunkowych. Jak na browserówkę tego typu robi dobre wrażenie, szczególnie, że chyba nie ma innej gry, która byłaby w tej samej tematyce - brawo więc za innowację i nie powielanie tych samych schematów.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   wtorek, 06 września 2011 20:15