gry strategiczne

 • niedziela, 08 stycznia 2012
  • Romadoria

   Romadoria - darmowa gra strategiczna na przeglądarkęKażdy kto lubi historię z pewnością rozmyślał kiedyś jak to jest być władcą wielkiego imperium, czy jak wyglądało życie w starożytnym Rzymie. Teraz jest okazja się o tym przekonać, a jedyne co wystarczy zrobić to zarejestrować się w strategicznej grze Romadoria i wcielić się w rolę dowódcy. Postaw Forum Romanum w centrum swojego miasta a następnie stawiaj kolejne, gdy odblokujesz je zdobywając doświadczenie.

   Koniecznie zbieraj Denary, bo to dzięki nim będziesz mógł szkolić swoją armię, która będzie dzielnie bronić twego miasta przed napastnikami, a także pozwoli na podboje i udział w epickich bitwach.

   Grafika w Romadorii co prawda nie powala, ale jak na strategię tragedii nie ma. Można się przyczepić natomiast do małego okienka gry, które jest po prostu niewygodne. Pomimo wielu opcji, Romadoria nie powoduje, że spadniemy z krzesła. Jak na strategię nie jest źle, ale w porównaniu choćby do War2 glory, nie ma zachwytu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 stycznia 2012 23:08
 • piątek, 11 listopada 2011
  • Terra militaris

   Terra militaris to strategiczna gra MMORTS na przeglądarkęOstatnio natknąłem się na nową strategiczną grę przeglądarkową od firmy gpotato.eu i zrobiła na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Chodzi o Terra Militaris, w której wzmosimy swoje miasto, jesteśmy jego przywódcą, a z czasem oczywiście podbijamy nowe tereny.

   Rozpoczynają zabawę wybieramy jedną z czterech dostępnych cywilizacji. Każda z nich ma swoje zalety i wady, oraz specjalności. Różnice polegają na tym, że wydobywają 20% więcej danego surowca, mają inne jednostki bojowe itp. Wybieramy także swojego bohatera, którego dzięki zdobytemu doświadczeniu będziemy mogli awansować na wyższe poziomy, uzbroić w lepsze bronie i dać mu lepsze wyposażenie.

   W Terra militaris warto podkreślić także świetną grafikę. Oprócz fajnej oprawy popracowano tutaj nad takimi dodatkami jak oddalanie i przybliżanie kamery, co przydaje się szczególnie przy przeglądaniu świata.

   Moim zdaniem jest to gra strategiczna, która zasługuje na duże wyróżnienie. Zresztą chyba nie ja jeden, bo w jednym z konkursów zdobyła ona nagrodę na najlepszą browserówkę 2010 roku.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   piątek, 11 listopada 2011 19:04
 • niedziela, 25 września 2011
  • Immortal King

   Immortal King jest stosunkowo nową grą na przeglądarkę - jej twórcy, czyli studio 337.com oddali udostępnili ją publice w połowie sierpnia bieżącego roku. Motyw przewodni to mitologia grecka i przede wszystkim liczne bóstwa między którymi wybuchła wojna o panowanie. Wybieramy jedną ze stron i służąc jednemu z bogów walczymy z kolejnymi wrogami. Gra jest bardzo rozbudowana, dostępnych mamy aż 137 bohaterów i 72 różne jednostki. Oczywiście każda z jednostek ma pewną specjalizację, a stworzenie silnej armii polega na odpowiednim ich zgrupowaniu i dowodzeniu.

   Od samego początku do Immortal King wprowadza nas tutorial, dzięki któremu można dosyć łatwo przyswoić zasady rozgrywki. Dobrze jest rozpocząć od postawienia kilku budynków, rozejrzenia się do czego służą poszczególne przedmioty, a także poznawania sztuki walki. Immortal King to mnogość misji, a wszystko w formie turowej gry strategicznej, która przypadła wielu osobom do gustu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   niedziela, 25 września 2011 17:39
 • czwartek, 22 września 2011
  • Age of crusaders

   darmowa gra strategiczna, w której musisz zapanować nad chaosem i walczyć z innymi graczamiZapewne wielu z was marzyło kiedyś o tym, aby mieć władzę, może nawet rządzić swoim miastem, czy osadą. Teraz może się to spełnić dzięki Age of crusaders, czyli bardzo ciekawej grze od Pixelate Ventures, czyli twórców między innymi bardzo popularnego niegdyś portalu epuls.pl. W Age of crusaders mamy okazję wcielić się w rolę dowódcy miasteczka w XIII wiecznym świecie. W tej strategicznej grze online nie zabraknie tutaj elementów strategii, ale również planowania bitew i epickich walk. Do tego wszystko jest utrzymane w naprawdę ciekawej grafice i moim zdaniem jest to jedna z fajniejszych gier jakie możemy zobaczyć w tym roku. Z age of crusaders mogą konkurować naprawdę nieliczni - może Immortal king od 337.com, i kilka innych. Zapanuj więc nad chaosem i weź władanie we własne ręce. Pomóż swojemu ludowi i walcz z tysiącami innych graczy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   czwartek, 22 września 2011 19:05
 • wtorek, 23 sierpnia 2011
  • Desert operations

   Desert operations - darmowa gra strategiczna na twoją przeglądarkę internetową. Strategia w realiach pustyni.Jeżeli jesteś fanem gier strategicznych to tytuł desert operations z pewnością nie będzie ci obcy. Ta produkcja od firmy looki od dłuższego czasu uważana jest za jedną z najlepszych gier na przeglądarkę i ciężko się temu dziwić. Moim zdaniem zasługuje na naprawdę spore wyróżnienie, ponieważ zawiera wiele elementów, których próżno szukać u innych. Przede wszystkim tutaj rozgrywka toczy się nawet o prawdziwe pieniądze - do zgarnięcia jest nawet 5000 dolarów - robi wrażenie, prawda?
   Desert Operations rozgrywa się w klimacie pustynnym, gdzie dowodzimy swoimi oddziałami walcząc z wrogiem. Sterowanie odbywa się za pomocą myszy klikając na odpowiednie opcje. Dla fanów strategii jest to bardzo ciekawa propozycja o czym świadczy fakt, że przyciągnęła już kilkaset tysięcy ludzi, a liczba graczy wciąż rośnie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   slawekwch
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 sierpnia 2011 20:56